Tarihçe

1978
Şirketimiz 1978 yılında; ülkemizde otomobil kullanıcı ve sahiplerinin elle sayılır kadar az olduğu yıllarda Adana da bir kaporta servis atölyesi olarak kurulmuştur. Kuruluş bir aile şirketi olma özelliğinde olup ÖZÇETE kardeşler tarafından gerçekleştirilmiştir,bu ortaklık yapısı günümüzde halen devam etmektedir.
1985
Ülkemizin değişen ve gelişen koşullarına uygun hareket etmeyi kendisine bir yaşam felsefesi olarak kabul edinen şirketimiz, o yıllarda Türkiye nin iç ve dış ticarette gösterdiği atılımlardan da etkilenerek ,otomobil yedek parçaları satmak amacı ile 1985 yılında perakende sektöründe faaliyet gösterme kararı almıştır. Bu karar ile birlikte eş zamanlı olarak o dönemdeki adı ile Otosan A.Ş’nin FORD araçları için yedek parça satış bayiliğini de almıştır.Yedi yıllık bir servis tecrübe ve birikimi ile perakende sektörüne geçen şirketimiz,yaklaşık on iki yıl boyunca sektörde başarılı satışlar gerçekleştirmiş ve bayiliğini yürüttüğü FORD markası ile ilgili yedek parça satışlarında üst seviye de bölgesinde temsil etmiştir.
1997
Bu başarılı yılların bir sonucu olarak şirketimiz 1997 yılında KARSAN bayiliğini alarak Ford araç grubundan Karsan araç grubuna geçiş yapmıştır.Karsan bayiliği şirketimizin yedek parça toptan satışlarında göstermiş olduğu tecrübe ve birikimin artmasına neden olmuştur. Şirketimizin bu gün hizmet verdiği 1.500 üzerinde ki müşteri grubuna hizmet verebilir seviyede olmasında bu bayiliğin önemli bir payı bulunmaktadır.
1999
Yine bu gelişime paralel şirketimiz 1999 yılında After Market (Bağımsız Yenileme Pazarı)’ında faaliyet göstermeye başlamıştır.Bu çalışmalar ile birlikte Karsan araçları yedek parça satış bilgi ve tecrübesinin yanına Fiat, Renault, Opel, Volkswagen, Mercedes, BMW gibi Türkiye otomobil yedek parça pazarının gelişen araç grubuna yönelik yedek parça satışlarını da arttırma eğilimine girmiştir.
2000
2000 yılında Karsan ve Peugeot’un birleşme kararı almasına paralel olarak şirketimiz bir Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş yedek parça bayisi olma özelliğine sahip olmuştur. Bu yeni yapılanma şirketimiz açısından da bir dönüm noktası olmuş ve bugünlere ulaşmamızda önemli bir köşe taşı olarak şirket tarihimizde yadsınamayacak bir rol ile yerini almıştır. Şirketimizin ticari felsefesi pazarın istek ve ihtiyaçlarını yakından takip edip, bu değişim ve gelişime uygun olarak hareket etmek ve bu vesile ile yatırım yapabilir halde olmak üzerine inşa edilmiştir.Yani hayat felsefemiz (ki bizi benzerlerimizden ayıran en önemli özelliklerimizdir).
Bütün bunların ışığında şirketimiz 35 yıllık otomobil yedek parça sektöründe sahip olduğu tüm tecrübe ve birikimlerini ilk günkü kuruluş heyecanından hiçbir şey kaybetmeden her geçen gün artan bir ivme ile yatırımlarına devam etmektedir.Bu aynı zamanda işimize ve insanımıza olan sonsuz bir güvenin de sonucudur.